Yabancı Dizi Önerileri 2020

PopulerDizi olarak hazırladığımız yabancı dizi önerileri listesi. Bu liste 2020 yılı ön görülerek Onedio, Listelist, Paratic, Ofpof, Ekşi Sözlük, Uludağ Sözlük, Netflix, Rotten Tomatoes, IMDB, Metacritic, Rogerebert gibi sitelerin deneyimleri ve tavsiyeleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

5. Mr. Robot (2015)

86%

Günümüzde daha da fazla yaygınlaşan siber saldırıları da gözler önüne seren Mr. Robot dizisi; çocukluğunda aile içi şiddete maruz kalan, siber güvenlik uzmanı asosyal ve madde bağımlısı bir gencin bilgisayar korsanlarından oluşan hacktivistlere katılışını konu alıyor. Gündüzleri, Allsafe Cybersecurity şirketinde çalışan Elliot, geceleri ise bir hackera dönüşüyor. İşini en iyi şekilde yapmaya çalışan bu genç adam, gerek kullandığı uyuşturucu ve ilaçlardan gerekse çocukluğundan gelen travmalardan dolayı psikolojik sorunlar yaşıyor. Yetişkin olmayanlar için uygun bir dizi değildir.

13. 12 Maymun - 12 Monkeys (2015)

76%

2043 yılında, leş yiyici olan James Cole (Aaron Stanford), fizikçi Katarina Jones’un (Barbara Sukowa) liderliğindeki “Project Splinter” adındaki bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından, 2015 yılına gönderilip, “12 Maymun Ordusu” olarak bilinen gizemli örgüt tarafından yayılan ölümcül virüsü durdurmak üzere görevlendirilir. Cole’in orijinal zaman çizgisinde, virüs 2017 yılında yedi milyar insanın ölümüne neden olan bir vebaya neden olmuştur ve devam eden mutasyonlar insan ırkının nihai sonu anlamına gelecektir. Zaman yolculuğu yapan Cole; 2015 yılına gittiğinde geleceği parlak bir doktor olan Dr. Cassandra “Cassie” Railly (Amanda Schull) ile buluşacaktır. “Tanık” olarak bilinen ve daima zaman yolculuğu yapabildiği için her zaman bir adım önde olan 12 Maymun Ordusunun gizemli liderinin kimliğini ve nerede olduğunu ortaya çıkarmaya çalışacaklardır.